MEDİBAFRA İKİNCİ MEZUNLARINI VERDİ
MEDİBAFRA İKİNCİ MEZUNLARINI VERDİ

Türkiye genelinde bir ilke imza atarak özel hastaneler arasında Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikasyon Eğitimlerini vermeye hak kazanan Özel Medibafra Hastanesi ikinci mezunlarını verdi.
Sağlık Bakanlığı tarafından yataklı tedavi kurumları yoğun bakım ünitelerinde çalışan ebe, hemşire ve sağlık memurlarının sertifikalandırılması amacıyla dönemler halinde düzenlenen yoğum bakım hemşireliği eğitimleri Özel Medibafra Hastanesi doktorları tarafından verildi. Verilen eğitimler sonucunda eğitimlere katılarak başarı ile tamamlayan kursiyerler sertifikalarını düzenlenen törenle teslim aldı.

ALANINDA UZMAN HEMŞİRELER YETİŞTİRİYORUZ
Samsun, Çorum illerinden katılan 15 kursiyere eğitim verdiklerini belirten Özel Medibafra Hastanesi Mesul Müdürü Dr. Hamiyet Çaylı, “Eğitimlerimiz Sağlık Bakanlığımız tarafından 3. Basamak yoğun bakım yatak sayısına göre belirlenen kriterlere göre 15 kişilik bir eğitimdir. 15 gün teorik 15 gün pratik olmak üzere hastanemiz doktorları tarafından verildi. Eğitimlerin sonrasında yapılan sınavda başarılı olanlar sertifikalarını aldılar ve alanlarında uzman birer yoğun bakım hemşiresi oldular. Dolayısıyla Özel Medibafra Hastanesi olarak Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikasyon Eğitiminin ikinci kursunu başarıyla tamamlamanın sevincini ve gururunu bir arada yaşıyoruz. Özel Medibafra Hastanesi olarak verdiğimiz eğitimlerde ki amacımız, koruyucu, geliştirici ve rehabilite edici girişimlerle bireyin fiziksel ve psikolojik ve sosyal olarak güçlenmesini sağlamak. Hasta ve aileleri ile terapötik iletişim kuran, sağlık bilimi ve teknolojisinde ki gelişmelerle, yeni tedavi ve bakım yöntemlerine uyum sağlayabilmek. Acil, kritik ve karmaşık hasta bakım gereksinimlerini karşılayabilecek yetkinliğe sahip sorun çözme becerisi gelişmiş alanında uzman yoğun bakım hemşireleri yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikasyon Eğitimlerini bundan sonra da vermeye devam edeceğiz.” Dedi.

 


Ziyaretçi Görüşleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Medibafra

HAKKIMIZDA

10 Ağustos 2009 tarihinde faaliyete başlayan Özel Medi Bafra Hastanesi siz hastalarımıza daha kaliteli sağlık hizmeti verebilmek amacıyla kurulmuştur.

Branşlarında Uzman Doktorları ve sağlık personeli kadrosu ile ayakta ve yatarak tedavilerinizde 153 yataklı bir kuruluş olarak sizlerin sağlığınız için çalışmaktayız.