Ziyaretçi Politikası
Ziyaretçi Politikası

Sayın ziyaretçilerimiz;

Hasta ziyaretlerinde belirlenen kurallara dikkat edilmediği takdirde, enfeksiyon riski artar. Bu nedenle, başta kendi hastanız olmak üzere diğer hastalara enfeksiyon bulaştırılmaması için aşağıdaki kurallara özenle dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

ZİYARETÇİ KURALLARI

✦ Hastane yönetimi, ziyaret saatlerini Hafta içi ve hafta sonu 10:00-22:00, saatleri arasında izin vermektedir. Bu saatlerin dışında ziyaret için yetkili kişilerden izin almak gerekir.

✦ Ziyaretçilerin yanlarında getirmiş oldukları her türlü eşya gerek görülmesi durumunda hasta ve çalışan güvenliği gerekçesiyle aranabilir uygun görülmeyen eşyaların servislere çıkarılmasına izin verilmeyecektir.

✦Hasta ziyaret süresi; servis çalışanları, hastane güvenlik görevlisi ve supervisör kontrolündedir.

✦ Hastanemizde enfeksiyon riski ve çocukların olumsuz olarak etkilenmemesi için 15 yaşın altındaki çocukların hasta ziyaretinde bulunmamaları gerekmektedir.

✦ Bir hasta için aynı anda ikiden fazla ziyaretçi alınmamakta olup, hasta ziyaretleri 15 dakikadan fazla olmamalıdır.

✦ Enfeksiyon kapma riskine karşı ziyaretçilerin hastaya ait eşyaları (havlu, bardak gibi) kullanmaması, hasta yataklarına oturmaması gerekmektedir.

✦ Ziyaret öncesi ve sonrası el hijyenine dikkat edilmelidir.

✦ Hastalarımızın tedavi ve muayene işlemleri sırasında ziyaretçilerin, hasta mahremiyeti açısından odadan çıkması gerekmektedir.

✦Hastalarımızın ziyareti tıbbi nedenlerle hekimi tarafından yasaklandıysa ziyaret konusunda ısrar edilmemesi gerekmektedir.

✦ Hastalarımızı enfeksiyondan korumak amacıyla hasta odalarına topraklı çiçek kabul edilmemektedir. Bunları oda dışına bırakabilirsiniz.

✦ Ziyaretçilerimizin, sigara içme alanı dışında bir yerde sigara içmesi yasaktır.

✦ Hasta ziyareti esnasında gürültü yapılmamalı ve yüksek sesle konuşulmamalıdır.

✦ Hastalara ait tıbbi cihazlara dokunulmamalıdır.

✦ Soğuk algınlığı gibi bulaşıcı hastalıklarınız varsa hasta ziyareti sakıncalı olmaktadır.

✦ Hasta ve hasta yakınlarına daha iyi hizmet verilebilmesi için sağlık tesisi ile ilgili görüş ve önerilerinizi “dilek – şikâyet” kutularına bırakabilirsiniz.

✦ Ziyaret saati sonunda, görevlilerin uyarılarını beklemeksizin hasta odaları terk edilmelidir.


Medibafra

HAKKIMIZDA

10 Ağustos 2009 tarihinde faaliyete başlayan Özel Medi Bafra Hastanesi siz hastalarımıza daha kaliteli sağlık hizmeti verebilmek amacıyla kurulmuştur.

Branşlarında Uzman Doktorları ve sağlık personeli kadrosu ile ayakta ve yatarak tedavilerinizde 153 yataklı bir kuruluş olarak sizlerin sağlığınız için çalışmaktayız.