Saç Ekimi

Bölüm Hakkında


Saç Ekimi

Saç Ekimi, saç dökülmesi sorunu ya da saç kaybı yaşayan kişilerde seyrelme ve kellik sorununa doğal ve kalıcı bir çözüm yoludur. Saç kökünün artık aktif olmadığı, saçsızlığın oluştuğu alanlara sağlıklı saç köklerinin mikrocerrahi yöntemlerle nakledilmesi işlemine saç ekimi adı verilmektedir.

 

Ekim Yöntemleri

Belirgin bir iz bırakması ve uzun iyileşme süreci ile FUT tekniği yerini hızlı iyileşme süreci, yüksek greft sayıları ve daha az acısız olması nedeni gelişlen teknoloji ile birlikte FUE yöntemine bırakmıştır.

 

FUE Saç Ekimi

FUE metodunun özelliği az iz bırakması, hızlı iyileşme sağlanması ve başarılı bir operasyon olmasıdır.

 

SAFİR FUE Saç Ekimi

FUE ile elde edilen doğal sonuçlar, bu başarıyı SAFİR FUE Saç Ekimi yöntemiyle, safir uçlu özel aletler kullanılarak daha da yükseltmiştir.

 

DHI Saç Ekimi

DHI tekniği, FUE'den farklı olarak donör bölgesinden alınan saç foliküllerinin ekilecek bölgeye implanterle kanal açılmadan ekilmesidir.

 

Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve bıyık ekimi sakalı çıkmamış, sakal ve bıyıkta seyrek görünümü bulunan veya bu noktalarda kayıplar yaşamış kişilere uygulanabilir. Uygulanan modern ekim yöntemlerini kullanarak kişinin donör bölgesinden alınan kıl kökleri ile istenen görünüme kavuşturulabilir.

 

Kaş Ekimi

Kaşlar, insan yüzündeki en önemli bölümlerden biridir. Kaş ekimi ile bakışlarınızı anlamlandırmak, en doğal ve gerçek görünüme kavuşmak mümkündür.

 

PRP Uygulaması

Saçlarınız var fakat seyrek ve zayıf ise PRP ile saçlarınızın tekrar eski sağlıklı, güçlü günlerine dönmesine kakı sağlayabilirsiniz. Saç PRP yöntemi saç köklerinizin tekrar canlanmasını sağlayarak bu sayede zayıf düşen ya da seyrelen saçlarınız gerekli hücre yenilenmesi desteği alarak daha güçlü hale gelmesini sağlar.

PRP (Plateletrichplasma) kişinin vücudundan küçük bir miktar kan alındıktan sonra kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak, saçlı deriye enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir.