Ziyaretçi Politikası

Sayın Ziyaretçilerimiz;

Hasta ziyaretlerinde belirlenen kurallara dikkat edilmediği takdirde, enfeksiyon riski artar. Bu nedenle, başta kendi hastanız olmak üzere diğer hastalara enfeksiyon bulaştırılmaması için aşağıdaki kurallara özenle dikkat edilmesi gerekmektedir. 

Ziyaretçi Kuralları

✦ Hastane yönetimi, ziyaret saatlerini Hafta içi ve hafta sonu 10:00-22:00, saatleri arasında izin vermektedir. Bu saatlerin dışında ziyaret için yetkili kişilerden izin almak gerekir.

✦ Ziyaretçilerin yanlarında getirmiş oldukları her türlü eşya gerek görülmesi durumunda hasta ve çalışan güvenliği gerekçesiyle aranabilir uygun görülmeyen eşyaların servislere çıkarılmasına izin verilmeyecektir.

✦ Hasta ziyaret süresi; servis çalışanları, hastane güvenlik görevlisi ve supervisör kontrolündedir.

✦ Hastanemizde enfeksiyon riski ve çocukların olumsuz olarak etkilenmemesi için 15 yaşın altındaki çocukların hasta ziyaretinde bulunmamaları gerekmektedir.

✦ Bir hasta için aynı anda ikiden fazla ziyaretçi alınmamakta olup, hasta ziyaretleri 15 dakikadan fazla olmamalıdır.

✦ Enfeksiyon kapma riskine karşı ziyaretçilerin hastaya ait eşyaları (havlu, bardak gibi) kullanmaması, hasta yataklarına oturmaması gerekmektedir.

✦ Ziyaret öncesi ve sonrası el hijyenine dikkat edilmelidir. 

✦ Hastalarımızın tedavi ve muayene işlemleri sırasında ziyaretçilerin, hasta mahremiyeti açısından odadan çıkması gerekmektedir.

✦ Hastalarımızın ziyareti tıbbi nedenlerle hekimi tarafından yasaklandıysa ziyaret konusunda ısrar edilmemesi gerekmektedir.

✦ Hastalarımızı enfeksiyondan korumak amacıyla hasta odalarına topraklı çiçek kabul edilmemektedir. Bunları oda dışına bırakabilirsiniz.

✦ Ziyaretçilerimizin, sigara içme alanı dışında bir yerde sigara içmesi yasaktır.

✦ Hasta ziyareti esnasında gürültü yapılmamalı ve yüksek sesle konuşulmamalıdır.

✦ Hastalara ait tıbbi cihazlara dokunulmamalıdır.

✦ Soğuk algınlığı gibi bulaşıcı hastalıklarınız varsa hasta ziyareti sakıncalı olmaktadır.

✦ Hasta ve hasta yakınlarına daha iyi hizmet verilebilmesi için sağlık tesisi ile ilgili görüş ve önerilerinizi “dilek – şikâyet” kutularına bırakabilirsiniz.

✦ Ziyaret saati sonunda, görevlilerin uyarılarını beklemeksizin hasta odaları terk edilmelidir.